Przygotowanie do Ceremonii Kambo

Każda osoba planująca uczestnictwo w ceremonii Kambo, powinna poinformować Nas o wszystkich przyjmowanych przez siebie lekach/substancjach/suplementach oraz bardzo dokładnie opisać swój stan zdrowia.

Na 3 dni przed i po zabiegu Kambo należy unikać lewatyw, oczyszczania wątroby lub jakichkolwiek detoksykacji na bazie wody.

Przed zabiegiem Kambo wymagany jest 12 godziny post. Dłuższe głodówki lub posty na samej wodzie nie są zalecane. Bardzo prosimy nie pić zbyt dużej ilości wody przed zabiegiem. Podczas zabiegu opijesz się jej wystarczająco J

Warto zastanowić się nad intencją z jaką chcesz pracować podczas ceremonii, aby jak najlepiej wykorzystać ten proces. Dodatkowo zalecamy, aby przed każdym spotkaniem z Kambo wyciszyć się
i „zaglądnąć w siebie”.

Przebieg spotkania z Żabą

Na początku znajdziesz swoje miejsce, które wcześniej przygotujemy układając koce
i poduszki, abyś czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Tuż przed podaniem medycyny wypijesz 1,5-2 litrów wody w ok 20 min.

Następnie wypalę i otworzę „bramy” (małe oparzenia wykonane za pomocą naturalnego kadzidła, z których ściągam wierzchnią warstwę naskórka, żeby dostać się do układu limfatycznego, bo to jego chcemy aktywować).

Następnie nałożę Ci punkt testowy, żeby sprawdzić czy nie wystąpi u Ciebie reakcja alergiczna (jeszcze się to nie zdarzyło, ale chcemy żeby tak pozostało). Jeżeli nie będą występowały objawy mogące świadczyć o reakcji alergicznej to nałożę Ci resztę punktów.

Poczujesz jak rośnie Ci ciśnienie krwi, możesz poczuć, że masz gorące uszy, które mogą zacząć pulsować. Może Ci szumieć w głowie.

Następnie ciśnienie spadnie, poczujesz się słaby.

W kolejnym etapie nie będziesz widział już nic poza swoim wiaderkiem, ewentualnie toaletą. Pamiętaj, żeby nigdy nie wstawać samodzielnie. Wystarczy, że podniesiesz rękę, a  wtedy któreś z nas na pewno podejdzie i Ci pomoże.

Możesz, ale nie musisz stracić przytomności (niezależnie od tego będziemy obok Ciebie i będziemy pilnowali, żebyś był bezpieczny). Często występuje zesztywnienie mięśni, ale i ono szybko minie. Nie martw się, jak nie będziesz czuł dłoni i nie będziesz mógł utrzymać kubka z wodą, to Ci go przytrzymamy.

Medycynę na „bramach” będziesz miał przez 20-40 min. w zależności od tego, jak u Ciebie będzie przebiegał proces.

 

W tym czasie będziemy Cię prosili, żebyś dopijał wodę (część ludzi mówi, że picie wody jest najtrudniejsze w całym tym procesie, ale woda pomoże oczyścić Twoje ciało).

Możemy też zaproponować Ci Rapee, żeby wspomóc proces oczyszczania.

Pamiętaj, że nie robisz się chory od medycyny Kambo, tylko od tego wszystkiego, co zalegało w Twoim organizmie, a dzięki wydzielinie żaby Phyllomedusa bicolor Twoje ciało stara się tego pozbyć (toksyn, pierwotniaków, bakterii, grzybów).

Nie przerywamy rozpoczętego procesu przed upływem minimalnego czasu, chyba, że wystąpi reakcja alergiczna, co się jeszcze nie zdarzyło. Ważne, żeby nie zatrzymywać w organizmie tego, co zostało uwolnione z komórek czy narządów.

Cały czas będziemy przy Tobie i możesz być pewny, że zrobimy wszystko żebyś czuł się bezpieczny.